main banner
Kişisel Verilerin Korunması Hukuku

Kişisel Verilerin Korunması Hukuku


Anasayfa // Hizmetlerimiz // Kişisel Verilerin Korunması Hukuku

Kişisel Verilerin Korunması Hukuku

banner image

Gelişen teknoloji, iletişim olanakları ve günlük hayatın her alanında sayısız şekilde kişisel verinin kullanılması, kişisel bilgilerin ne kadar büyük bir önemi olduğunu ortaya koymaktadır. Bu bağlamda da kişisel verilerin korunması, özellikle son dönemde gündemde olan ve önemi günden güne artan konulardan birisi haline gelmiştir. Online platformlar üzerinden yürütülen elektronik ticaret alanı başta olmak üzere kişisel verilerin kullanılmasına dayanan iş modelleri de son yıllarda büyük başarı kazanmıştır.

Karlıdağ Hukuk ve Danışmanlık olarak, Türkiye’de 2016 yılında yürürlüğe giren Kişisel Verilerin Korunması Kanunu’na (KVKK) paralel olarak müvekkillerimize kanun kapsamındaki yükümlülüklerinin yerine getirilmesi konusunda nitelikli bir danışmanlık hizmetleri sunmaktayız. 

Bu kapsamda, müvekkillerimizin mevzuat ve uygulama hakkında tamamıyla bilgilendirilmesi, kanunda öngörülen teknik ve hukuki düzenlemelerin yerine getirilmesi ve bu sayede uygulanacak muhtemel idari yaptırımlardan müvekkillerimizin korunması amacıyla kapsamlı eğitim ve bilgilendirme çalışmaları yapmakta ve gerekli dokümantasyonun hazırlanmasını sağlamaktayız. 

Vermekte olduğumuz hizmet kapsamında temsil edilen kurumların yetkililerinden, insan kaynakları personeline ve kişisel veri ihlali ile karşılaşma olasılığı olan her alandaki birim personelinin bilgilendirmenin yanı sıra; müvekkillerimizin ihtiyaçları doğrultusunda özelleştirilmiş kişisel verilerin korunması politikası ve uyum programı oluşturmakta, aydınlatma metni gibi hayati önem arz eden dokümanları hazırlamaktayız. 

Diğer Hizmetlerimiz

Etkin Hukuk Çözümleri İçin